E-PORADNIK GIMNAZJALISTY 2013 PDF Drukuj Email

Uprzejmie informujemy, że na stronie portalu Miasta Gdańska pod adresem www.gdansk.pl/edukacja został udostępniony „E-PORADNIK GIMNAZJALISTY 2013”.

Uczniowie stojący przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i ich rodzice znajdą

w „e-Poradniku”:
• katalog ofert gdańskich szkół: liceów, szkół zawodowych i specjalnych,
• informacje o pomocy w wyborze szkoły – wykaz placówek zajmujących się doradztwem zawodowym,
• informacje o zasadach i przebiegu rekrutacji,
• informacje o zmianach w systemie oświaty i trybie pracy szkół zawodowych i liceów,
• propozycje aktywnego spędzania czasu wolnego po lekcjach oraz zaproszenie Młodzieżowej Rady Miasta,
• dla uczniów spoza Trójmiasta przygotowano informacje o bursie i internatach.

Od 2007 roku przez kolejnych 5 lat „Poradnik gimnazjalisty” ukazywał się jako broszura drukowana, która bezpłatnie trafiała do rąk wszystkich absolwentów gimnazjów z Gdańska, Sopotu i Pruszcza Gdańskiego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pokolenia sieci zmieniono formę publikacji na elektroniczną, co zwiększa dostępność do informacji.

Facebook Lubię To