"Młodzi detektywi" w ECS

Dnia 02 października dzieci z klasy III d odwiedziły Europejskie Centrum Solidarności.

Tam  wzięły  udział w warsztatach „Młodzi detektywi”. Rozwiązywały przygotowane zadania przechodząc przez poszczególne sale wystawowe, słuchały informacji dotyczących powstania Solidarności. Wiele ciekawych rzeczy dowiedziały się o tamtych czasach. Później spacerując po Gdańsku odwiedziły Bazylikę Mariacką i z niemałym trudem wspięły się na wieżę, aby podziwiać panoramę Gdańska. Na koniec przechodząc ulicą Długą, zwabione słodkim zapachem, zrobiły małe zakupy w manufakturze „Ciuciu” tworzącej karmelki w oparciu o technologię XVII wieku. Zmęczone, ale bogatsze w nowe doświadczenia i bardzo zadowolone  wróciły do szkoły.