,,Zielona  kraina. Edukacja ze smakiem”

15 maja 2017roku we wszystkich klasach 4-tych odbyły się warsztaty kulinarno – edukacyjne ,,Zielona  Kraina”. Zadaniem zorganizowanych warsztatów dla dzieci była edukacja młodego pokolenia w zakresie zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności  i Żywienia.

Spożywanie nieprzetworzonej żywności roślinnej (warzywa, owoce, orzechy, pestki) korzystnie wpływa na zdrowie , a odpowiednia dieta pomaga zapobiegać chorobom cywilizacyjnym.

 

Podczas zajęć dzieci uczyły się prawidłowych nawyków żywieniowych, co w przyszłości zaowocuje dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Dzieci przygotowywały kolorowe sałatki warzywne, soki owocowe, a na koniec kuleczki kakaowe z płatkami migdałowymi. Wszystkie  dania były bardzo smaczne i dzieci sięgały po nie z wielką chęcią.